Hakkımızda

Ocak 2011 de kurulan RenaHr, seçme, yerleştirme, insan kaynakları yönetim danışmanlığı, kariyer danışmanlığı ve eğitim hizmetlerinden oluşan kapsamlı bir portföy ile hizmet vermektedir. Ağırlıklı Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uzmanlaşan RenaHr, adayları ve müşterileri için en uygun çözümleri sunan, farklı sektörlerde uzmanlaşmış, deneyimli, profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. RenaHr, Seçme Yerleştirme Danışmanlığıın yanısıra; yetkinlik oluşturma, yeniden yapılanma, yetenek ve motivasyon programları ile stratejik insan Kaynakları planlamalarıda yapmaktadır.

RenaHr, müşterileri ile işbirliği esasına dayanan uzun soluklu ilişkiler kurup, yürütmektedir. Bu kapsamda sunulan çözüm paketleri ile kurumsal müşterilerine, çok çeşitli alanlarında uzmanlaşmış yüksek kalibreli profesyonellere erişim imkanı tanımaktadır. Müşterilerinin insan kaynakları süreçlerine katma değer sağlama misyonuyla yola çıkan RenaHr, yönetici geliştirme, kurum içi iletişim, eğitim ve koçluk gibi tamamlayıcı hizmetler de sağlamaktadır.

 

BERNA GÜN: Kurucu -Danışman-Koç

Bilkent Üniversitesinde Turizm ve Otelcilik ve Newport Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan Berna Gün, Amerika’da Michigan State Ünversitesi’nde Organizasyonel Davranış ve Yönetim okudu. Türkiye ye dönüşünde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yöneticiliği programlarını tamamladı. İş hayatına 1996 yılında Koç Grup bünyesindeki Divan Otel’de başlayan Gün, daha sonra Kale Grubunda kariyerine devam etti. 1999 yılında Gantek Teknoloji'de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak bilişim sektörüne geçiş yapan Gün, kısa bir süre sonra İnsan Kaynakları yöneticisi olarak atandı. Sonrasında yurt dışında hayatına devam eden Berna Gün, dönüşünde profesyonel yaşamına bir Danışmanlık şirketinde kıdemli danışman, Gitti Gidiyor'da IK müdürü, Karena IK'da kurucu ve yönetici olarak sürdürdü. Ocak 2013'de RENA HR'ı kuran Gün, seçme / yerleştirme ve Stratejik İnsan Kaynakları yönetimi alanlarındaki uzmanlıklarını aynı zamanda Kariyer ve Yaşam Koçu olarak devam ettiriyor.
 
Mulakatsorulari.net ile Röportaj için tıklayınız.

SEVAL UTUŞ: Yönetici, İş Ortağı (BP) 
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde eğitim alan Seval Utuş, MBA eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesinde tamamladı. 2009 yılında Asseco See Teknoloji A.Ş.’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak kariyerine başladı. Seçme ve yerleştirme, organizasyonel gelişim, eğitim ve geliştirme süreçlerini yürüttü. 2011 yılında Karena İnsan Kaynaklarında kariyer hayatına IT Seçme ve Değerleme uzmanı olarak devam etti. 2013 yılında RenaHr ve sonrasında Randstad Danışmanlık IT biriminde seçme yerleştirme alanında çalışmalarını sürdüren Utuş, Şubat 2015’ten bu yana RenaHr’da İş Ortağı olarak beyaz yaka uzman ve üzeri profillerde işe alım gerçekleştiriyor. Bunun yanısıra Utuş, iş geliştirme, proje yönetimi, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde uzmanlıklara sahiptir. Utuş aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında Misface’e mentör olarak destek vermekte, Koda ve IODA projelerinde aktif rol almaktadır.

BAŞAK GÜRBÜZER
Arayış-Seçim Danışmanlığı ve Piyasa Ücret Araştırmaları alanında 10 yılı aşkın bir süre deneyime sahip olan Başak Gürbüzer, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine, Türkiye’nin ilk Yönetim Danışmanlığı şirketi Poyraz Danışmanlık A.Ş. de başlamıştır. 2005-2015 yılları arasında, ağırlıklı uluslararası ve yabancı şirketler olmak üzere bir çok farklı sektörde Orta ve Üst Düzey pozisyonlarda seçme değerlendirme projelerinde ve görev almıştır. Aynı zamanda, Türkiye’de Ücretler Raporu ve sektörel bazda şirketlere özel ücret araştırmalarının yapılmasından sorumlu olmuştur. Devamında 2 yıl kadar freelance çalışmalar yaparken, İTÜ’de İnsan Kaynakları Yöneticiliği programını tamamlamıştır. 2017 Ocak ayından itibaren RenaHr da Kıdemli İşe Alım Danışmanı olarak, Bilişim Teknolojileri alanında çalışma hayatına devam etmektedir. Seçme Değerlendirme Danışmanlığı yanısıra, şirketlere özel Piyasa Ücret Araştırması çalışmaları yapmaktadır.

SERPİL ÇİZMECİ
İnsan Kaynakları alanındaki kariyerine 1996 yılında Arçelik A.Ş.’ de başlamıştır. 1996- 2006 yılları arasında ürün işletmesinde işe alım, eğitim ve gelişim, performans yönetimi, ödül yönetimi, öneri ve iyileştirme sistemleri vb. insan kaynakları süreçlerini yürütmüştür. 2006-2011 yılları arasında Arçelik A.Ş. Genel Müdürlük’ te şirket işe alım süreçleri ve yetenek yönetimi süreçlerini yönetmiştir. Organizasyonun büyümesine paralel olarak yeniden yapılanma projelerinde rol almış ve yönetmiştir. 2011-2017 yılları arasında Ford Otosan A.Ş. İnsan Kaynakları ve İdari İşler Yöneticisi olarak görev yapan Çizmeci, İnsan Kaynakları ile ilgili tüm süreçlerin uygulama ve sistem geliştirme alanlarında rol almış; organizasyonun yapılanması, işe alım süreci, eğitim ve gelişim, kariyer planlaması, çalışan bağlılığı ve motivasyonu konularında projeler ve çalışmalar yürütmüştür. Şirketin gönüllü mentorleri arasında yer alarak ilk kademe yönetime atanan çalışanlar için rehberlik ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirmiştir. Çizmeci, RenaHr Proje Ortağı olarak, Seçme ve Değerleme faaliyetlerinin yanısıra, İnsan Kaynakları süreçleri ve yapılanma projelerinde danışman olarak hizmet vermektedir. Galatasaray Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Serpil Çizmeci, evli ve iki çocuk annesidir.

ZİYNET TÜRE
1999 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. 2004 yılına kadar, Uluslararası bir şirket olan Intertek’te Kalite ve Eğitimler alanında, 2004 yılından sonra sırasıyla DSM Eğitim, TMOK, MNG Kargo/Fedex organizasyonlarında insan kaynakları ve eğitim alanında çalıştı. 2013 yılında Sabancı Holding’de topluluk şirketlerinin eğitim faaliyetlerini yönetti, eğitimler verdi, Altınyaka ve mentorluk projelerini yönetti. En son TJK’nın tüm eğitim sistemini kurup, yönettikten sonra danışman ve eğitmen olarak hayatını devam ettirme kararı aldı. Eğitim sistemleri ve küçük ölçülü firmalara insan kaynakları ve kurumsallaşma alanında danışmanlık yapmakta, çeşitli eğitimler vemekte, koçluk yapmaktadır. Uluslararası Ioda (International Organization Development Assocation) nın Türkiye organizasyonunun faaliyetlerinde 2015 yılından bu yana yer almakta, Eylül 2016’dan bu yana Eğitim Gelişim Komitesi Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca farklı sivil toplum kuruluşlarında da eğitim-gelişim alanında faaliyet göstermektedir. 2001 yılından bu yana profesyonel hayatta gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ve deneyimini farklı şirketlerle danışmanlık ve eğitim faaliyeti olarak sunmaktadır. Ayrıca 2016 yılında Adler International Learning – koçluk sertifika programını tamamlamış, profesyonel koç olarak bireylere hizmet vermektedir. Koçluk sisteminin, kişisel farkındalığa dair büyük bir katkı yarattığına inanmakta, ihtiyaca uygun olarak eğitimlere destek olarak da koçluk uygulamaları orgenize etmekte ve/veya gerçekleştirmektedir. Ziynet Türe, Rena HR freelance proje ortağı olarak insan kaynakları ve eğitim projelerinde danışmanlık, koçluk ve eğitim hizmeti desteği sunmaktadır.

EBRU BİRBEN
Kocaeli Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden İnsan Kaynakları alanında “360 Derece Performans Değerlendirme” konulu bitirme tezini tamamlayarak mezun olan Ebru BİRBEN, İnsan Kaynakları ve İşe Alım sürecinde kendini geliştirmeye devam etmiştir. “Liderlik, Yönetim ve İnsan Kaynakları Zirvesi”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” gibi projelerde aktif rol alarak uzmanlık alanında niteliklerini arttırmıştır. 2017 yılında CV&PLUS’ta İşe Alım Stajyeri olarak görevini yürütmüş, işe alım projelerine destek vererek, süreçlerin takibini sağlamıştır. RenaHR’daki eğitim programını başarı ile tamamladıktan sonra, 2018 Ocak ayı itibari ile kadrolu olarak RenaHr ekinde ‘Yetenek Araştırma Uzmanı’ olarak kariyerine devam etmektedir.

ZEYNEP TÜRKAN FİLİZTEKİN GÜRSAÇ
İnsan Kaynakları alanında 20 yıla aşkın deneyime sahip olan Zeynep Türkan Filiztekin, kariyerine CarrefourSA Eğitim Müdürlüğünde başlamıştır. Zeynep Türkan Filiztekin Gürsaç; 2002 - 2012 yılları arasında Gefco, Renault Trucks, Bunge Gıda ve DB Schenker Arkas gibi tamamı Global firmalarda Kıdemli İ.K. Müdürü olarak görev yapmıştır. Gürsaç, bu görevleri sırasında hem yurt içinde hem de yurt dışında İnsan Kaynakları ile ilgili olarak; Organizasyonel yapının oluşturulması, Ücretlendirme, İşe Alım, Performans ve Yetenek Yönetimi konularında birçok projede görev almış ve Yetenek Yönetimi kapsamında Değerlendirme Merkezi uygulamalarına katılmıştır. Ayrıca, Performans Yönetiminin Elektronik ortamda uygulanmasında ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi’ni içeren Yetenek Yönetimi ve Kariyer Planlama projesinde görev almıştır. Koçluk eğitimlerini tamamlayıp, yönetici ve kariyer koçluğu yapmaya başlamıştır. Z. Türkan F. Gürsaç RenaHr Proje ortağı olarak; İnsan Kaynakları süreçlerinin oluşturulması ve geliştirilmesi konusunda danışmanlık başlığında, NLP, Kişisel Gelişim ve Yetenek Yönetimi, Kariyer Planlama ve Yedekleme ile Performans Yönetimi ve Ölçme-Değerlendirme Uygulamaları gibi İnsan Kaynakları süreçlerine yönelik ve kişisel gelişim eğitimleri kurgulayıp vermektedir.

RenaHr is founded in January 2011 to provide search & selection, strategic HR consulting and training services especially for Information and Telecommunications industry. The company is focused to address for its candidates and customer's human resources needs with the most suitable solutions. Being established by a team of experts who have more than 15 years of experience within the HR and especially in IT domains, RenaHr also offers consultancy in strategic areas like competency planning, re-numeration, restructuring, talent and motivation management and right sizing.

RenaHr aims to serve its customer base with a long term partnership approach. As such RenaHr offers exclusive solutions to its customers, which enable them to have access to a large and highly qualified HR database consisting of high caliber professionals. In addition to this, talent development, motivation, internal communication and skill development programs are also offered as RenaHr strives to add value to its customer's human resources practices.

 

BERNA GÜN: Founder-Consultant-Coach

Berna Gün graduated from Bilkent University Tourism and Hotel Management and had a second major Business Administration from Newport University She had also studied Organizational Behavior and Management at Michigan State University in the United States. After returning to Turkey, she completed the Human Resources Management program at the Istanbul Technical University. She started her business career at Divan Hotel in Koç Group in 1996, then continued in Kale Group.Gün switched her career to the IT sector in 1999 as a Human Resources Specialist at Gantek Technology. Shortly thereafter, she was appointed as Human Resources Manager. After living abroad for about 4 years she returned to Turkey and continued her career as a senior consultant at a professional consultancy company then worked as HR Manager at gittigidiyor.com before starting as the managing partner & founder at Karena HR. She founded her own HR firm (Rena HR) in 2013 She continues serve her expertise in selection / placement and Strategic Human Resources Management at Rena HR since then and giving consultancy in Career and Life Coaching areas.
 
Click here for Mulakatsorulari.net Interview.

SEVAL UTUŞ: Manageing Partner(BP) 
Seval Utus has completed her bachelor degree in the Human Resources Department at Istanbul Aydin University. In 2015, she successfully completed her MBA degree at Istanbul University. She started her career at Asseco See Teknoloji A.Ş. as Human Resources Specialist. During her role, she manager the processes of selection & placement, organizational development, training & improvement for employees.   In 2011, she decided to specialize on IT Industry and moved to Karena Human Resources as IT Section & Evaluation Specialist. From 2013, she worked with RenaHr and Randstad as selection & evaluation specialist in IT section . Seval had business partner with RenaHr for services of recruitment of white-collars & senior levels at 2015. Also she is responsible for business development, project management, training & consultancy in RenaHr with her expertise. On the other hand, Seval is also mentoring at Misface as volunteer and an active member of the Koda and IODA projects.

BAŞAK GÜRBÜZER
Having the professional experience over 10 years in the field of Human Resources particularly on research and election consultancy and market –wage analysis, Gurburez launched her career with Poyraz Consultancy, the first management consulting company in Turkey. Between the years 2005-2015, Gurburez especially participated in the projects where she mostly concentrated on mid-level and upper level positions’ election and evaluation process representing various international as well as foreign companies. While conducting these duties, Gurburez was also in charge of analysing wage-searching and reporting for companies in Turkey on sectoral basis. Afterwards, she successfully completed “HR Management Programme” at Istanbul Technical University while she had been freelancing for 2 years. Gurburez , now, has been working for RenaHR Company since January 2017 titled ‘Senior Recruitment Consultant’ based on Information Technology Industry. Besides election and evaluatin process consultancy, she also conducts wage investigation for companies in private sector.

SERPİL ÇİZMECİ
She started her career in Human Resources in 1996 at Arçelik A.Ş. She held various HR responsibilities in production plant such as recruitment, training and development, performance management, reward management, suggestion systems. Between 2006- 2011, as a Senior HR Consultant she became responsible for organizational development and talent management in Arçelik A.Ş. She joined Ford Otosan A.Ş. in 2011 as Human Resources and Administrative Affairs Manager and having worked in all areas of human resources; she gained expertise in organizational development, talent management, employee engagement and motivation. She has been certified as “Volunteer Internal Mentor” by the Company. Çizmeci, as a Project Partner of RenaHr, brings several years of high-level experience in Human Resources processes such as organizational development, talent management, recruitment, assessment, performance management, employee engagement and retention. Serpil Çizmeci graduated from Galatasaray High School and Marmara University, Department of International Relations. She is married with two daughters.

ZİYNET TÜRE
She was graduated from İstanbul University, Faculty of Communication in 1999 and from Bilgi University Organizational Psychology Masters Program in 2016. Until 2004, she worked for Intertek, which is an multinational company at Quality and Training and after 2004 she worked for DSM Training, TOC, MNG Kargo/Fedex at HR and Training fields. She ran the training activities of group companies at Sabancı Holding in 2013 as well as managing Altinyaka and mentorship projects. After founding and managing the training system for Jockey Club of Turkey she decided to keep on her career as a consultant and trainer. She is giving consultancy to especially small companies on human resources, institutionalization and training systems, along with freelance trainings and coaching. She works voluntarily for Turkish Branch of International Organization Development Assocation since 2015 and she holds the Training and Development Committee Director position since September 2016, along with other NGOs in training and development field. She serves the experience she gained since 2001 as consultancy and training to various companies. She also completed Adler International Learning – Coaching Certificate Program in 2016 and serves people as a professional coach. She believes that coaching contributes to mindfulness and organizes and/or running coaching sessions along with trainings. Ziynet Ture, gives consultancy, coaching and trainings on Training Systems, Setting Up Training Systems in line with Strategic Plans and Targets, talent management, setting up competency systems, human resorces and training projects.

EBRU BİRBEN
Following her thesis “ 360 degree angled performance review based on Human Resources”, Ebru Birben successfully graduated from Kocaeli University in the department of Hospitality and Business. Birben went on to develop her skills in the field of Human Resources, playing a significant role through the projects “ The Summit of Leadership, Management and Human Resources” and “ Human Resources Management”. Birben, in 2017, launched her career with CV&PLUS Company, titled ‘the recruitment assistant’, implementing recruitment projects as well as the process. In 2018, Birben, After successfully terminating her training programme, officially started her position in RenaHR Company and has been working as ‘ ‘Talent Research Specialist’ since then.

ZEYNEP TÜRKAN FİLİZTEKİN GÜRSAÇ
Zeynep Turkan Filiztekin, who has more than 20 years experience in Human Resources field, started her career in CarrefourSA Education Department. Zeynep Türkan Filiztekin Gürsac; between 2002 and 2012, all of the global companies such as Gefco, Renault Trucks, Bunge Food and DB Schenker Arkas have been appointed Senior Human Resources Manager. During her duties, Mrs. Gürsaç, in relation to Human Resources both in Turkey and abroad; she has been involved in the creation of Organizational Structure, Compensation, Recruitment, Performance and Talent Management in many projects and has participated in Evaluation Center applications within Talent Management. She has also been involved in the implementation of Performance Management in the electronic environment and the Talent Management and Career Planning project in the South East Europe Region. She completed his coaching trainings and started to coach all manager and workers. Z. Türkan F. Gürsaç is working with RenaHr as project partner; she is giving consultancy and trainings fort he creation and development of Human Resources process and the startegic management. Consultancy : Organizational Structure, Company Culture, Personal Development and Talent Management, Career Planning and Backup, Performance Management and Measurement-Evaluation Applications, Trainings : NLP, Time Management, Stress and Motivation Management, Human Resources Management, Performance Management, Meeting Management, Effective Communication Skills etc…

%0

Müşteri Memnuniyeti

Customer Satisfaction
%0

Aday Yerleştirme Oranı

Completed Projects
%0

Proje – Deadline Oranı

Deadline of Projects
+ 0

Veritabanı Aday Sayısı

Our Database